Terapia dla par i małżeństw Poznań

Niejednokrotnie w związku dochodzi do konfliktów, które mogą przerodzić się w niebezpieczne kryzysy. Terapia par w Poznaniu oferowana przez Wielkopolskie Centrum Spotkań Terapeutycznych to okazja na znalezienie wspólnego języka między partnerami i podjęcie pracy nad poprawą problematycznych aspektów związku. Bardzo często, mimo rozczarowania relacją, osoby trwające w niej czują przywiązanie oraz miłość do drugiej strony i nie chcą lub nie potrafią zdecydować się na odejście. Psycholog dla par i małżeństw w Poznaniu może pomóc pacjentom zlokalizować przyczyny kryzysu trawiącego związek i wypracować z nimi sposób na odbudowę ich wspólnego życia. Obecność przyjaznego i bezstronnego specjalisty sprzyja również przezwyciężaniu barier komunikacyjnych między partnerami.

Profesjonalna terapia dla par i małżeństw w Poznaniu

WCST zapewnia usługi wykwalifikowanych psychoterapeutów z dużym doświadczeniem. Niezależnie od tego, czy to indywidualna psychoterapia Poznań, czy też terapia dla par i małżeństw, gwarantujemy korzystanie ze sprawdzonych i skutecznych metod terapeutycznych. Pacjentom indywidualnym oferujemy sesje w różnych nurtach terapeutycznych takich jak terapia systemowa w Poznaniu czy analiza transakcyjna w Poznaniu. W psychoterapii par i małżeństw wykorzystujemy metodę EFT (Emotionally Focused Therapy), która cieszy się największą efektywnością na świecie. W WCST oprócz terapeutów dla par pracują również m.in. psycholog rodzinny z Poznania i psycholog LGBT z Poznania.

Zdarza się, że bycie w relacji wiąże się z licznymi nieporozumieniami, oddaleniem od siebie i negatywnymi emocjami. Często, mimo dyskomfortu, jaki niesie ze sobą relacja, pozostajesz w niej, pamiętając jak wiele dobrego dawała Ci ona do czasu kryzysu, lub odczuwając silne przywiązanie i miłość wobec partnera. Masz dylemat – pozostać w relacji czy odejść? Psychoterapia może okazać się środkiem do wskrzeszenia związku i pojawienia się niezbędnej dla niego zmiany.

Rozmowa z terapeutą pozwala zrozumieć emocje i potrzeby stojące za kryzysem oraz daje Wam szansę na ponowne odnalezienie dobrych uczuć względem siebie i budowaniu wspólnego frontu przeciwko problemom, jakie Was spotkały. Tego typu forma psychoterapii prowadzi do zmniejszenia barier emocjonalnych oraz komunikacyjnych, które najczęściej utrudniają rozwój zarówno związku, jak i każdego partnera. Nawet jeśli terapia małżeńska w naszym gabinecie w Poznaniu nie przyniesie pozytywnych rezultatów, to z pewnością pomoże ona w zrozumieniu siebie przed wejściem w nową relację.

W Wielkopolskim Centrum Spotkań Terapeutycznych pracujemy z parami najskuteczniejszą metodą terapii par na świecie – EFT (Emotionally Focused Therapy). Ponad 90% par, które ukończyły terapię EFT, zgłasza wzrost satysfakcji z funkcjonowania w związku. Około 70% par osiąga niższe wyniki w skali mierzącej nasilenie problemów w relacji partnerskiej. Badania pokazują, że korzyści z udziału w niej są długotrwałe.

Nasi terapeuci

Psychoterapeuta Poznań Jakub Błajet
Jakub Błajet
Psychoterapeuta Poznań Sandra Zakrzewska
Sandra Zakrzewska
Psychoterapeuta Poznań Aleksandra Mazik
Aleksandra Mazik
Psychoterapeuta Poznań Emilia Gostomska
Emilia Gostomska
Umów wizytę 604 738 329