Terapia par Poznań

Niejednokrotnie w związku dochodzi do konfliktów, które mogą przerodzić się w niebezpieczne kryzysy. Terapia par Poznań oferowana przez Wielkopolskie Centrum Spotkań Terapeutycznych to okazja na znalezienie wspólnego języka między partnerami i podjęcie pracy nad poprawą problematycznych aspektów związku. Bardzo często, mimo rozczarowania relacją, osoby trwające w niej czują przywiązanie oraz miłość do drugiej strony i nie chcą lub nie potrafią zdecydować się na odejście. Psycholog dla par Poznań może pomóc pacjentom zlokalizować przyczyny kryzysu trawiącego związek i wypracować z nimi sposób na odbudowę ich wspólnego życia. Obecność przyjaznego i bezstronnego specjalisty sprzyja również przezwyciężaniu barier komunikacyjnych między partnerami.

Profesjonalna terapia dla małżeństw Poznań

WCST zapewnia usługi wykwalifikowanych psychoterapeutów z dużym doświadczeniem. Niezależnie od tego, czy to indywidualna psychoterapia Poznań, czy też terapia dla par Poznań, gwarantujemy korzystanie ze sprawdzonych i skutecznych metod terapeutycznych. Pacjentom indywidualnym oferujemy sesje w różnych nurtach terapeutycznych takich jak terapia systemowa w Poznaniu czy analiza transakcyjna w Poznaniu. W psychoterapii par i małżeństw wykorzystujemy metodę EFT (Emotionally Focused Therapy), która cieszy się największą efektywnością na świecie. W WCST oprócz terapeutów dla par pracują również m.in. psycholog rodzinny z Poznania i psycholog LGBT z Poznania.

Zdarza się, że bycie w relacji wiąże się z licznymi nieporozumieniami, oddaleniem od siebie i negatywnymi emocjami. Często, mimo dyskomfortu, jaki niesie ze sobą relacja, pozostajesz w niej, pamiętając jak wiele dobrego dawała Ci ona do czasu kryzysu, lub odczuwając silne przywiązanie i miłość wobec partnera. Masz dylemat – pozostać w relacji czy odejść? Psychoterapia może okazać się środkiem do wskrzeszenia związku i pojawienia się niezbędnej dla niego zmiany.

Kompetentny psycholog dla par Poznań

Rozmowa z terapeutą pozwala zrozumieć emocje i potrzeby stojące za kryzysem oraz daje Wam szansę na ponowne odnalezienie dobrych uczuć względem siebie i budowaniu wspólnego frontu przeciwko problemom, jakie Was spotkały. Tego typu forma psychoterapii prowadzi do zmniejszenia barier emocjonalnych oraz komunikacyjnych, które najczęściej utrudniają rozwój zarówno związku, jak i każdego partnera. Nawet jeśli terapia małżeńska w naszym gabinecie w Poznaniu nie przyniesie pozytywnych rezultatów, to z pewnością pomoże ona w zrozumieniu siebie przed wejściem w nową relację.

W Wielkopolskim Centrum Spotkań Terapeutycznych pracujemy z parami najskuteczniejszą metodą terapii par na świecie – EFT (Emotionally Focused Therapy). Ponad 90% par, które ukończyły terapię EFT, zgłasza wzrost satysfakcji z funkcjonowania w związku. Około 70% par osiąga niższe wyniki w skali mierzącej nasilenie problemów w relacji partnerskiej. Badania pokazują, że korzyści z udziału w niej są długotrwałe.

Nasi terapeuci

Psychoterapeuta Poznań Sandra Zakrzewska
Sandra Zakrzewska
Psychoterapeuta Poznań Anna Jakubowska
Anna Jakubowska
Psychoterapeuta Poznań Anna Grzelak
Anna Grzelak
Umów wizytę 604 738 329