Terapia Systemowa Poznań

Tkwisz wraz ze swoimi bliskimi w błędnym kole pewnych zachowań, przez które narastają konflikty między wami? Terapia systemowa w Poznaniu proponowana przez WCST to szansa, aby zrozumieć problematyczne zależności i poprzez systematyczną pracę nad nimi, poprawić jakość życia. Dzięki pomocy naszych wykwalifikowanych terapeutów systemowych osoby korzystające z tej psychoterapii mogą odzyskać kontrolę nad swoją codziennością i wprowadzić zmiany umożliwiające lepsze funkcjonowanie.

Na czym polega terapia systemowa rodzin w Poznaniu?

Psychoterapia systemowa najsilniej kojarzy się z terapią rodzin. To w dużej mierze słuszne skojarzenie, jednak w miarę rozwoju technik oraz integracji elementów nowych prądów filozoficznych i neurobiologii do teorii systemowej, poza terapią systemową rodzin, wykształciły się również:

  • terapia systemowa par,
  • terapia systemowa indywidualna.

Systemowa terapia zakłada, że nasze emocje i zachowania są ściśle związane z funkcjonowaniem bliskich nam osób. Dzieje się tak dlatego, że nieustannie przebywamy w różnych grupach społecznych, czyli systemach (szczególnie rodzinnych i partnerskich) oraz określamy się przez nie. Celem terapeuty systemowego jest pomoc w odnalezieniu tych określeń i sposobu działania systemu, tak aby usprawnić jego funkcjonowanie i wspólnie przepracować trudności, nadając im nowe, osobiste znaczenie.

Jak wygląda terapia systemowa prowadzona w WCST w Poznaniu?

Oferowana przez nas psychoterapia systemowa w Poznaniu koncentruje się na zasobach klientów, szanując jednocześnie obszary związane z ich cierpieniem. Praca w tej modalności skupia się na poszukiwaniu i wprowadzaniu w życie użytecznych różnic, będących podstawą zmiany oraz pogłębianiu w klientach poczucia sprawstwa. Charakter pożądanych zmian i odpowiedzialność za nie leży po stronie klienta, ponieważ to on jest specjalistą od swojego życia. Terapeuta systemowy jest odpowiedzialny za umiejętne prowadzenie rozmowy, a także towarzyszenie klientom w poszukiwaniu nowych, przynoszących ulgę oraz nadzieję opisach i sposobach doświadczania rzeczywistości.

Proponujemy terapię systemową w Poznaniu, w ramach której nasi terapeuci korzystają z wielu technik, pomagających realizować cele klientów. Głównym narzędziem jest odpowiednie stawianie pytań, ale pracuje się również z m.in.:

  • metaforą,
  • rysunkami,
  • ustawieniami przestrzennymi, mogącymi wprowadzić nowe spojrzenie na relacje między elementami doświadczeń klienta,
  • genogramem pomagającym poszukać siły i nowych sensów w doświadczeniach przodków.

Nierzadko klientom zaleca się również przeprowadzanie różnego rodzaju eksperymentów.

W WCST terapię systemową prowadzą doświadczone terapeutki Andżelika Korczak-Urban, Sandra Zakrzewska, Anna Jakubowska oraz Magdalena Rękoś.

Interesuje Cię inny nurt psychoterapii w Poznaniu? W naszym ośrodku prowadzone są także m.in.:

Zapraszamy do kontaktu.

Nasi terapeuci

Psychoterapeuta Poznań Sandra Zakrzewska
Sandra Zakrzewska
Psychoterapeuta Poznań Andżelika Korczak-Urban
Andżelika Korczak-Urban
Psychoterapeuta Poznań Anna Jakubowska
Anna Jakubowska
Psychoterapeuta Poznań Magdalena Rekos
Magdalena Rękoś
Psychoterapeuta Poznań Anna Grzelak
Anna Grzelak
Umów wizytę 604 738 329