Psycholog seksuolog Poznań

Zmagasz się z problemami, które obniżają jakość życia seksualnego, powodując smutek lub frustrację? Doświadczony psycholog seksuolog Poznań to nieocenione wsparcie dla osób i par cierpiących z powodu trudności związanych z tą ważną sferą. W Wielkopolskim Centrum Spotkań Terapeutycznych pracują uznani seksuolodzy, których wysokie kwalifikacje oraz odpowiednie podejście umożliwiają skuteczną poprawę w tym obszarze. Prowadzona w naszym ośrodku psychoterapia seksuologiczna jest formą psychoterapii indywidualnej lub partnerskiej, która koncentruje się na problemach związanych ze sferą seksualną danej osoby lub pary. Pracujemy zarówno z parami tworzonymi zarówno przez osoby hetero-, jak i nieheteroseksualne. Skorzystaj z naszych usług i czerp satysfakcję z życia seksualnego.

Profesjonalna psychoterapia seksuologiczna w Poznaniu

Poradnia seksuologiczna jest miejscem, w którym możesz poznać prawdziwe źródło swoich kłopotów seksualnych oraz dowiedzieć się, jak z nimi walczyć. Konsultacje i terapia seksuologiczna przebiegają na różnym poziomie złożoności, w zależności od rodzaju występujących problemów, ich zaawansowania i utrwalenia. Zdarza się, że wystarcza jednorazowa porada, aby klient mógł osiągnąć pożądany rezultat. Najczęściej jednak jest to złożony proces i cykl działań realizowanych w ciągu kilku miesięcy. Tempo pracy w dużym stopniu zależy od motywacji osoby, aktywnego zaangażowania w proces zmiany oraz dobrej relacji terapeutycznej. Bardzo często problem w zakresie funkcjonowania seksualnego ma podłoże natury psychologicznej. Dlatego ważne jest, aby psycholog-seksuolog wykazywał się nie tylko rzeczowością, ale i zrozumieniem oraz empatią – specjaliści WCST tworzą komfortową atmosferę, która pozwala otworzyć się osobie bądź parze biorącej udział w terapii.

Pomoc w walce z problemami w życiu seksualnym

Osoby decydujące się na terapię seksuologiczną mają szansę poprawić swoje relacje partnerskie, wyzbyć się lęków, zneutralizować niepożądane objawy i emocje utrudniające doświadczanie pełniejszej satysfakcji, a także pozytywnego stosunku do swojej seksualności. Oferujemy diagnostykę, poradnictwo z psychoedukacją i terapię w takich obszarach jak:

 • problemy dysfunkcji seksualnych kobiet, w tym bolesne współżycie, brak orgazmu, lęk przed współżyciem, osłabienie/utrata pożądania seksualnego wobec partnera,
 • problemów dysfunkcji seksualnych mężczyzn m.in. osłabienie/utrata pożądania seksualnego wobec partnerki,
 • trudności wokół tożsamości płciowej i orientacji psychoseksualnej z tożsamością płciowej i orientacją seksualną,
 • zaburzenia preferencji seksualnych,
 • zaburzenia w rozwoju psychoseksualnym dzieci i młodzieży,
 • trudności w relacji partnerskiej,
 • hiperseksualność,
 • niepłodność,
 • wsparcie psychologiczne w obliczu utraty ciąży,
 • pomoc psychologiczna dla osób z doświadczeniem przemocy seksualnej,
 • edukacji seksualna.

W WCST konsultacje i terapię seksuologiczną prowadzą doświadczeni terapeuci – Anna Grzelak, Anna Łukaszewska oraz Jakub Błajet.

Poza psychoterapią seksuologiczną świadczymy również inne usługi z segmentu psychoterapia Poznań. Istotnymi elementami naszej oferty są m.in.:

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz pomocy w zakresie swojej seksualności lub trapią Cię problemy związane z inną sferą psychiki, zgłoś się do naszego ośrodka po profesjonalne wsparcie terapeutyczne. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Nasi terapeuci

Psychoterapeuta Poznań Anna Łukaszewska
Anna Łukaszewska
Psychoterapeuta Poznań Anna Jakubowska
Anna Jakubowska
Psychoterapeuta Poznań Andżelika Korczak-Urban
Anna Grzybowska
Psychoterapeuta Poznań Anna Grzelak
Anna Grzelak
Umów wizytę 604 738 329