Terapia Poznawczo Behawioralna Poznań

Podjęcie decyzji o wyborze właściwego nurtu terapeutycznego potrafi wzbudzać wiele wątpliwości. Terapia poznawczo-behawioralna, która w Poznaniu prowadzona jest przez Wielkopolskie Centrum Spotkań Terapeutycznych, to sprawdzony w praktyce nurt o efektywności potwierdzonej przez wiele badań naukowych. Psycholog behawioralny wykorzystuje ją jako pomoc przy różnorodnych problemach i zaburzeniach psychicznych, jednak jej najwyższą skuteczność udowodniono w leczeniu:

  • depresji,
  • zaburzeń lękowych,
  • zaburzeń nastroju,
  • PTSD,
  • uzależnień.

Jeżeli interesuje Cię wsparcie kompetentnego psychologa behawioralnego w Poznaniu, to psychoterapia behawioralna oferowana przez WCST stanowi doskonały wybór. Zapraszamy do kontaktu.

Skuteczna terapia poznawczo-behawioralna w Poznaniu

Podstawowym założeniem teoretycznym terapii poznawczo-behawioralnej, określanej z języka angielskiego jako CBT, jest istnienie związku między naszymi myślami i przekonaniami o sobie oraz świecie a uczuciami oraz zachowaniami. Zgodnie z zasadami tego nurtu terapeutycznego, źródło zaburzeń oraz dysfunkcyjnych zachowań stanowią niewłaściwe sposoby interpretacji zdarzeń i nabyte w toku rozwoju wzorce postępowania. Terapeuta poznawczo-behawioralny pomoże Ci zmienić pewne schematy myślowe oraz nabyć praktyczne umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Przebieg terapii CBT

Psychoterapia behawioralna jest najczęściej procesem krótkoterminowym – trwa zazwyczaj od 13 do 20 spotkań. Skupia się ona na celu, który ustalasz wspólnie z psychologiem po 2-3 sesjach. Terapeuta CBT może nauczyć Cię patrzenia na problem z nowej, zdrowej perspektywy i konfrontowania się z własnym, negatywnym sposobem myślenia. Terapia poznawczo-behawioralna odbywająca się w naszym ośrodku wyposaży Cię w nowe narzędzia do radzenia sobie z trudnościami w codziennym funkcjonowaniu. Za jej prowadzenie przy użyciu sprawdzonych narzędzi poznawczo-behawioralnych, takich jak Racjonalna Terapia Zachowania RTZ, odpowiada doświadczona terapeutka CBT Andżelika Korczak-Urban oraz Anna Grzybowska.

W Wielkopolskim Centrum Spotkań Terapeutycznych realizujemy również inne wysokiej jakości usługi z segmentu psychoterapia Poznań. W naszych zespole pracuje m.in. psycholog seksuolog z Poznania, który prowadzi konsultacje i terapię seksuologiczną. Znajdziesz tutaj pomoc również w innych obszarach – dostępne są m.in.:

Jeżeli potrzebujesz wsparcia empatycznego specjalisty, który pomoże Ci z Twoimi problemami, to zapraszamy do skorzystania z oferty naszego ośrodka.

Nasi terapeuci

Psychoterapeuta Poznań Andżelika Korczak-Urban
Andżelika Korczak-Urban
Psychoterapeuta Poznań Andżelika Korczak-Urban
Anna Grzybowska
Umów wizytę 604 738 329