Leczenie nerwicy Poznań

Odczuwasz silny lęk i niepokój, który utrudnia Ci codzienne życie? Szansą na uporanie się z tymi dolegliwościami jest leczenie nerwicy w Poznaniu prowadzone przez kompetentnych psychoterapeutów z WCST. Zaburzenia lękowe są problemem, który może dotknąć osobę w każdym wieku. W ramach regularnej psychoterapii nerwicy terapeuta pomaga pacjentowi zmienić sposób myślenia oraz przekonania, które mogą być przyczyną złego stanu psychicznego. Osoba uczęszczająca na terapię wraz ze specjalistą wypracowują metody umożliwiające poradzenie sobie z towarzyszącymi nerwicy objawami.

Psychiczne i somatyczne objawy nerwicy

Nerwica jest problemem, który może dawać o sobie znać na bardzo wiele sposobów. Jej objawy mogą mieć nie tylko naturę psychiczną, ale być również odczuwalne fizycznie. Do psychicznych symptomów nerwicowych można zaliczyć m.in. stałe poczucie niepokoju, bezsenność, zmienność nastroju i zaburzenia pamięci. Wśród objawów somatycznych najczęściej wspomina się natomiast o bólu głowy, żołądka i serca, problemach z oddychaniem oraz sztywności mięśni.

Rodzaje nerwicy

Współcześnie dokonuje się rozróżnienia nerwic w zależności od tego, jakie są ich przyczyny oraz dominujące objawy. Wśród nich wyróżnić można m.in.:

  • nerwicę neurasteniczna,
  • nerwicę histeryczną,
  • nerwicę lękową,
  • nerwicę natręctw.

W Wielkopolskim Centrum Spotkań Terapeutycznych zapewniamy profesjonalną psychoterapię, która dostosowana jest do indywidualnego przypadku i potrzeb pacjenta.

Skuteczne leczenie nerwicy w Poznaniu

Oprócz efektywnego leczenia nerwicy pomagamy również pacjentom z innymi problemami natury psychicznej, które mogą mieć związek z nerwicą – zajmujemy się m.in.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia specjalisty i interesuje Cię wysokiej jakości psychoterapia w Poznaniu, to zgłoś się do WCST.

Nasi terapeuci

Psychoterapeuta Poznań Jakub Błajet
Jakub Błajet
Psychoterapeuta Poznań Magdalena Wiśniewska
Magdalena Wiśniewska
Psychoterapeuta Poznań Katarzyna Góra
Katarzyna Góra
Psychoterapeuta Poznań Emilia Gostomska
Jakub Róg-Mazurek
Umów wizytę 604 738 329