Psycholog, Psychoterapeuta

Andżelika Korczak-Urban

Cennik

Terapia indywidualna (50 min) 170 zł

Konsultacje Wychowawcze dla Rodziców (60 min) 170 zł

 

Jestem psychologiem o specjalności klinicznej i edukacji. Kształcę swoje umiejętności terapeutyczne w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej – jestem w trakcie certyfikacji. Ukończyłam kurs Analizy Transakcyjnej I, II i III stopnia zakończony egzaminem 101 oraz I stopień Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu.

W spotkaniach terapeutycznych z drugim człowiekiem najważniejsze jest dla mnie zgodnie z założeniami terapii systemowej zachowywanie jak największego stopnia neutralności. Dzięki temu z pozycji osoby obserwującej mogę zwracać uwagę na istniejące w systemie osoby relacje i sprzężenia zwrotne. Zmiany w systemie rodzinnym są osiągane poprzez pozytywne sprzężenia zwrotne, które pozwalają na przystosowanie się do nowych sytuacji i na dobre funkcjonowanie w zmieniających się warunkach zewnętrznych. Prawidłowo funkcjonujący system rodzinny i każda osoba należąca do niego utrzymuje się w równowadze, która ma charakter dynamiczny – czyli pozwala na zmiany.

Ważne jest dla mnie, aby osoba po spotkaniu poszerzała świadomość własnych zasobów, odzyskiwała poczucie wpływu nad własnym życiem oraz perspektywę na ową zmianę. Uważność i pełna koncentracja na osobie pozwala mi lepiej rozumieć opowieść o trudnościach i wyzwaniach, których aktualnie doświadcza.

Mam doświadczenie w pracy psychoedukacyjnej i terapeutycznej z dorosłymi. Zajmuje się pracą nad problemami związanymi z: pozostawaniem w kryzysie, trudnościami w relacjach z bliskimi, kształtowaniem umiejętności wychowawczych, funkcjonowaniem emocjonalnym i osobowościowym, oraz rozwojem osobistym. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Ośrodku Terapii „Strefa Poznania”, w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, w Prywatnej Lecznicy Certus. Jestem również realizatorem szkoły dla rodziców i wychowawców.

Umów wizytę 604 738 329